X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

جلایی‌پور: شادی فوتبال مال مردم است نه سیاسیون

حمیدرضا جلایی‌پور،عضو شورای مرکزی حزب اصلاح‌طلب اتحاد ملت در گفت‌وگو با «فرهیختگان» گفت: «در چنین بستری که کشور تحت فشارهای مختلفی است،‌ این شادی خیلی به چشم می‌آید و واقعا هم ارزش دارد که به چشم بیاید. این شادی نتیجه کار یک ملت است و به دولت یا یک یا چند حزب سیاسی ربطی ندارد. تنها یک ملت می‌تواند چنین همایش جمعی شادی را نشان دهد.»

دکتر جلایی‌‌پور همچنین یادآور شد: «اگرچه مردم از پیروزی تیم ملی خودمان بسیار خوشحال شده‌اند ولی به دلیل اقداماتی که عربستان علیه ایران انجام می‌دهد و خریدهای نظامی‌ گسترده‌ای که علیه کشورمان انجام داده است باعث شده که شکست سنگین عربستان نیز بر این شادی بیفزاید. جامعه نیاز به خوشحالی داشت و این شادی را تیم ملی ایران ساخت. البته تیم والیبال ما هم بسیار خوب بازی کرده و قهرمان جهان را سه ست شکست داده است.»

وی این شادی را باعث پیوند میان ملت خواند و تصریح کرد: «بهره‌برداری از این شادی و نماد ملی این است که پیوند میان ملت تقویت شود. در هیچ جای دنیا چنین نیست که مردم تا این اندازه به راحتی باهم وفاق داشته باشند. تا آنجا که مثلا مردم در تبریز با موسیقی عربی یا کردی شادی می‌کردند و نشان می‌داد تا چه اندازه نگاه ملی فارغ از نگاه قومیتی وجود دارد.»

حمیدرضا جلایی‌پور در نهایت تاکید کرد: «اینکه تا چه حد این شادی و امید در بین مردم ماندگار باشد به تدبیر کشورداری بازمی‌گردد. امیدواریم با توجه به مشکلاتی که جامعه ایران دارد، حکمرانان زودتر تصمیمات پخته بگیرند.»

[ یکشنبه 27 خرداد 1397 ] [ 07:14 ] [ مدافعان آسمان ]